Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 10 kwietnia 2021

Zapraszamy na nową stronę: Ciech-Press - Portal Regionalny pod adresem www.ciechpress.pl

Kto nie płaci podatków?

15.05.2008 10:00:00

Zadłużenie firm, instytucji i osób prywatnych z tytułu nie zapłaconego samorządowi miejskiemu Ciechanowa podatku od nieruchomości wynosi prawie 8,1 mln zł (stan na 31 grudnia 2007 r.)
Osoby fizyczne winne są nieco ponad 2,6 mln zł, a prawne — prawie 5,5 mln zł.
Gdy próbowaliśmy w ratuszu dowiedzieć się, które firmy są największymi dłużnikami, powiedziano nam, że zgodnie z obowiązującymi przepisami dane te są chronione tajemnicą i nie mogą zostać ujawnione. Dowiedzieliśmy się jedynie, że na liście największych dłużników czołowe miejsca zajmują firmy, które znajdują się w stanie upadłości lub likwidacji. Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi m.in. o spółkę New Standard (były właściciel cegielni na Krubinie), ciechanowską Chłodnię i Zakład Naprawczy Mechanizacji Rolnictwa.
Oficjalnie nazwy firm i kwoty zaległości podatkowych możemy poznać tylko wtedy, gdy samorząd gminny zdecyduje się na ich umorzenie. W 2007 r. z tytułu zaległości z lat poprzednich do kasy miasta pieniądze wpłaciły m.in.: spółka jawna „Dan—Mar” (104 tys. zł), przedsiębiorstwo poligraficzne „Gryf” (66 tys. zł), spółka „Eko—Elmis” (49 tys. zł) i Gospodarstwo Pomocnicze Starostwa Powiatowego (48 tys. zł).
KK


Więcej na ten temat w numerze 20 TC z 13 maja br.

autor: K.Kowalski

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz