Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 04 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Dalanówek: Zatrzymano kolejnych 11 osób!

09.08.2008 18:26:31

Dalszy ciąg sprawy pobicia ze skutkiem śmiertelnym, do którego 15 czerwca doszło w Dalanówku w gminie Płońsk. Przypomnijmy, zmarł wtedy 55-letni Zdzisław M., miejscowy rolnik, ojciec 7 dorosłych dzieci. Dwie osoby zostały wtedy tymczasowo aresztowane.

Do kolejnych zatrzymań policja i prokuratura przygotowywała się kilka tygodni. W ostatni poniedziałek zatrzymano kolejnych 11 osób.

Prowadzący śledztwo, zasłaniając się jego dobrem, nie ujawniali szczegółów tej sprawy. 55-letni mieszkaniec Dalanówka wskutek pobicia zmarł po dwóch dniach w bielańskim szpitalu. W związku z tą sprawą zatrzymano początkowo trzy osoby. Dwóch 21-letnich mieszkańców gminy Płońsk zostało wtedy tymczasowo aresztowanych pod zarzutem pobicia ze skutkiem śmiertelnym i do dziś przebywają w areszcie. Policja przesłuchiwała kolejnych świadków i po cichu zbierała dowody świadczące o udziale w tej sprawie pozostałych osób. Czynności te zostały zakończone.

W poniedziałek do płońskiej prokuratury dowieziono kolejnych 11 zatrzymanych. - To mężczyźni z Dalanówka, Poświętnego i Sochocina – powiedziała nam szefowa płońskiej prokuratury Ewa Ambroziak, którą na chwilę udało nam się oderwać od prokuratorskich czynności.

Więcej w numerze 33 TC z 12 sierpnia 2008 r.

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz