Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 18 września 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. Krzysztof Kowalski
fot. Krzysztof Kowalski

Potrzebujemy nowego boiska

11.09.2008 00:49:42

Rozmowa z Marzeną Zmysłowską, dyrektorką I Liceum Ogólnokształcącego im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie

* Czy przewiduje pani jakieś zmiany w funkcjonowaniu szkoły?
- Myślę, że zmiany, które wprowadzamy od 2004 r. przyniosły wiele dobrego dla „Krasiniaka” i należy je kontynuować. Oferta edukacyjna szkoły jest na bieżąco modyfikowana, wyniki egzaminu maturalnego najlepsze w powiecie, co roku wielu naszym uczniom udaje się uzyskiwać tytuły finalistów i laureatów olimpiad przedmiotowych, mamy znaczące sukcesy w wielu dyscyplinach sportowych. Poza tym udało się nam zmodernizować wiele pracowni. Mamy w LO m.in. salę papieską, salę patrona szkoły, pracownię multimedialną. Szkoła od 2005 r. ma swój hymn, skomponowany do jednego z utworów  Zygmunta Krasińskiego, flagę z wizerunkiem patrona. Staramy się aby młodzież osiągała coraz lepsze wyniki nauczania, a szkoła była miejscem chętnie odwiedzanym przez uczniów i absolwentów. Corocznie, na rozpoczęciu roku szkolnego przychodzi wielu byłych uczniów, studentów renomowanych uczelni. I to jest miłe!


* Jaki jest najważniejszy cel, który stawia pani przed sobą podczas nowej kadencji?
- Chciałabym utrzymać kierunek zmian już rozpoczętych, a także nadal dbać o dobry wizerunek „Krasiniaka” w środowisku lokalnym.
Ważnym przedsięwzięciem dla mnie jest również remont boiska szkolnego.

* Skoro wspomniała pani o boisku… Szkoła chlubi się faktem, że jej absolwentem jest Tomasz Majewski, nowo upieczony mistrz olimpijski w pchnięciu kulą. Ale znajdujące się przy szkole boisko jest w fatalnym stanie…  
- Tomasz Majewski sprawił radość wszystkim Polakom, a nam, ciechanowianom, radość szczególną. Wielkie i szczere gratulacje dla naszego absolwenta od całej społeczności „Krasiniaka”! A co do boiska… Faktycznie, wymaga ono renowacji. Mam nadzieję, że uda nam się, dyrekcji liceum i władzom powiatu jako organowi prowadzącemu szkołę, pozyskać na jego modernizację pieniądze. Fundusze na przeprowadzenie remontu nawierzchni bitumicznej boiska i kompleksu lekkoatletycznego. Boisko trawiaste jest w lepszym stanie, ponieważ udało się nam je nieco poprawić. Gorzej z kompleksem lekkoatletycznym, którego stan jest tragiczny. Już kilka lat temu zaczęłam przekonywać radnych, że modernizacja obiektów sportowych przy szkole jest potrzebna.  Pieniądze na remont pracowni jesteśmy w stanie wygospodarować sami. Choćby poprzez wynajem naszych pomieszczeń innym instytucjom. Ale modernizacja obiektów sportowych jest przedsięwzięciem kosztownym i nie jesteśmy w stanie na nie uzbierać.

Więcej w numerze 36 TC z 2 września 2008 r.

autor: KRZYSZTOF KOWALSKI

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz