Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 12 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. archiwum Policji
fot. archiwum Policji

Obława na reketierów z Litwy

11.09.2008 17:17:51

Sznur radiowozów na „siódemce”, śmigłowiec, psy tropiące, strzały z broni palnej, napięta sytuacja, groza – wszystko to było w obławie na reketierów z Litwy…

Przejeżdżający po  ruchliwej trasie, zastanawiali się, co się dzieje… Policyjna akcja, w której wzięło udział  w sumie 135 funkcjonariuszy,  zakończyła się powodzeniem. Dzięki pomocy kierowców tirów. Oraz spostrzegawczości i roztropności pewnego mieszkańca Mławy.
Otóż w czwartek, 4 września około godz. 13.00 zauważył on na ulicach swego miasta dziwny, podejrzany radiowóz. – Z wyglądu mało przypominał samochody, jakich my używamy –wyjaśnia podinspektor  Witold Lemański, szef Komendy Powiatowej Policji w Mławie.
Owa anonimowa osoba niezwłocznie podzieliła się swymi spostrzeżeniami z oficerem dyżurnym KPP, a ten natychmiast wysłał patrol.
Natknął się on na ciągnik siodłowy mercedes. Znajdował się przy nim
54-letni obywatel Litwy, który zrazu podawał się za kierowcę tego wozu, a potem za pasażera. Policjanci nie dali mu wiary, umieścili go w izbie zatrzymań. Wyglądało na to, że doszło do napadu i porwania.
Jak się okaże, tego dnia o 12.45 na ul. Płockiej (prowadzi ze śródmieścia na drogę nr 7) w Mławie  trzej mężczyźni w czarnych uniformach  i kamizelkach odblaskowych pod pozorem kontroli drogowej  zatrzymali wspomnianą ciężarówkę. Należała do litewskiej firmy transportowej. Jej szofer – Białorusin –  jechał do Francji. Wiózł telewizory o wartości ponad 400 tys. zł.
Okaże się, że ci trzej w czarnych uniformach to byli bandyci. Przy pomocy czegoś, co przypominało broń palną, sterroryzowali kierowcę mercedesa. Na jego głowę nałożyli torbę, wsadzili go do volkswagena sharana i odjechali. Był to samochód ucharakteryzowany na policyjny radiowóz, właśnie ten, którego dostrzegł bystry mławianin.

Więcej w numerze 37 TC z 9 września 2008 r.

autor: Krzysztof Jakubowski

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz