Tygodnik Ciechanowski

Środa, 08 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. Bolesłąw Prus
fot. Bolesłąw Prus

BabaRyba laureatem Dionizji

17.09.2008 16:52:10

Główną nagrodę XVI Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Dionizje 2008, który zakończył się w sobotę, 13 września w Ciechanowie zdobył warszawski teatr BabaRyba za przedstawienie ”BabaRyba”. Wyróżnienia otrzymali: Tetraedr za „Musimy mieć dobre życie” i Teatr W Krzywym Zwierciadle za ”Co z tym człowiekiem”.

Wszystkie nagrody i wyróżnienia ufundował prezydent Ciechanowa.
Nie znalazł uznania w oczach jury Teatr Konsekwentny, którego spektakl „...i póki czas nas nie rozłączy czyli TRYPTYK CZESKI” najbardziej podobał się widzom i do końca festiwalu był traktowany jako faworyt.
W konkursie udział wzięło 10 młodych zespołów teatralnych. Gośćmi festiwalu byli natomiast mim Greg Goldston z USA, Woskresinnia z Ukrainy, Emilian Kamiński, Warszawski Teatr Tańca Teatry Znak i Makata oraz Dariusz Skibiński.
Organizatorami festiwalu byli: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie, Stowarzyszenie Teatralne MAKATA i Urząd Miasta Ciechanowie przy współpracy z Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie i Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Ciechanowie.


Na zdjęciu:
Babaryba

Więcej w numerach 38 i 39 TC z 30 TC z 23 i 30 września 2008 r. oraz na stronie http://dionizje.com

autor: MAREK ŻBIKOWSKI

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz