Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 19 września 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Lepsze warunki dla pacjentów: Szpital po liftingu

17.09.2008 17:13:32

Dzięki wsparciu mazowieckiego samorządu oraz sponsorów udało się wyremontować i wyposażyć dwa oddziały Centrum Rehabilitacji im. prof. M. Weissa „Stocer" w Konstancinie. 9 mln złotych kosztowała budżet województwa modernizacja oddziału neuroortopedii oraz urazowo-ortopedycznego, a także centralnej sterylizatorni, pracowni RTG i apteki szpitalnej.

- Kolejne oddziały w naszych szpitalach spełniają wymogi i normy unijne  - zwraca uwagę marszałek Adam Struzik.
Zmodernizowane i wyremontowane pomieszczenia szpitala nie tylko spełniają  wymagania Unii Europejskiej pod względem sanitarnym, funkcjonalnym oraz bezpieczeństwa przepisów przeciwpożarowych. Zostały także przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Pacjenci mają teraz do dyspozycji 2- i 3-osobowe sale wyposażone w węzeł sanitarny i łazienki. Na oddziale urazowo-ortopedycznym znajdują się ponadto dwie sale intensywnego nadzoru z pełnym monitoringiem wszystkich czynności życiowych pacjenta. Dzięki modernizacji pojawiła się także możliwość pobytu na oddziale rodziców wraz z hospitalizowanymi dziećmi. Zmodernizowaną pracownię RTG przystosowano do obróbki cyfrowej zdjęć RTG. Została ona wyposażona w dwa nowoczesne aparaty RTG.
Remont szpitala wsparła także Fundacja „Polsat", która przekazała 2 mln zł na remont oddziału urazowo-ortopedycznego, a także Fundacja TVN „Nie jesteś sam", która zakupiła łóżka ortopedyczne dla oddziału neuroortopedii oraz sprzęt rehabilitacyjny za 420 tys. zł.
Centrum Rehabilitacji im. prof. M. Weissa „Stocer" w Konstancinie znane jest nie tylko na Mazowszu, ale także w całym kraju jako placówka lecząca schorzenia kręgosłupa i rehabilitująca pacjentów po uszkodzeniach rdzenia kręgowego. Świadczy również usługi medyczne w zakresie traumatologii i ortopedii narządu ruchu. Szpital dysponuje 413 łóżkami w 7 oddziałach szpitalnych i 2 ośrodkach zamiejscowych z pełnym zapleczem rehabilitacyjno- fizjoterapeutycznym.Więcej w numerze 37 TC z 9 września 2008 r.

autor: MAŁGORZATA BARWICKA

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz