Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 08 sierpnia 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. KPP Płońsk
fot. KPP Płońsk

Na prywatnej posesji w Szpondowie: 6 tysięcy alkoholu bez akcyzy

08.10.2008 10:20:57

2 października policjanci z komendy powiatowej policji w Płońsku, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, na prywatnej posesji w Szpondowie (gm. Płońsk) znaleźli 6 tysięcy litrów alkoholu bez akcyzy.

Komenda powiatowa policji otrzymała w tej sprawie informację z Centralnego Biura Śledczego. Policjanci z wydziału przestępstw gospodarczych płońskiej posesji pojechali na wskazaną posesję. Nie musieli długo szukać.
- Nielegalny towar znajdował się w pomieszczeniach gospodarczych. Właściciel posesji przetrzymywał w nich 300 kartonów alkoholu bez akcyzy. Było w nich 6000 litrów przechowywanych w plastikowych bańkach o pojemności 10 litrów. Nie miały one znaków akcyzy – informuje Iwona Pawłowska, rzecznik prasowy płońskiej komendy policji.
Dodaje, że pojemniki wypełnione były cieczą o zapachu alkoholu. Żeby potwierdzić, jaka to faktycznie substancja (także dla późniejszych celów dowodowych), próbki alkoholu trafiły do Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego.
Właściciel posesji został zatrzymany. W ostatni piątek mężczyzna był przesłuchiwany.Więcej w numerze 41 TC z 7 października 2008 r.

autor: ROMAN NADAJ

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • MKS Ciechanów rozbił strzegowian

    Po prawie dziewięciu miesiącach przerwy, na stadionie przy 3 Maja w Ciechanowie ponownie rozegrano ligowy mecz o punkty. Zobacz galerie...

  • Liderzy już strzelają

    W ub. weekend zainaugurowały rozgrywki piłkarskie piłkarskim na północnym Mazowszu. Pierwsza kolejka ligi okręgowej wskazała czołówkę trzech zespołów, które urządziły swoim rywalom ostre strzelanie. Zobacz galerie...

  • Nagrody Zarządu Powiatu Ciechanowskiego dla twórców i animatorów kultury

    Fot. K. Kowalski Zobacz galerie...