Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 16 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Oszukani hodowcy bydła

29.10.2008 11:00:00

Nie mogąc doczekać się pieniędzy za sprzedane bydło, kilku rolników z powiatu pułtuskiego zgłosiło się na Komendę Powiatową Policji w Pułtusku. Jak się okazało, nie tylko oni zostali oszukani przez działającego w całym kraju „przedsiębiorcę”.

Skupujący żywiec mężczyzna, akceptuje wycenę rolnika i obiecuje, że dokona przelewu w ciągu 14 dni. Odjeżdża i ślad po nim ginie. Rolnicy próbują odzyskać pieniądze miesiącami, co nie daje efektów. Kwoty 5-7 tys. zł nie są bagatelne, nie dziwi więc fakt, że poszkodowani proszą o pomoc policję. Ostatnie oszustwa w powiecie pułtuskim miały miejsce w sierpniu, wcześniej również działy się podobne zdarzenia.
Policji udało się ustalić, jak poinformował nas mł. insp. Krzysztof Chodyna, zastępca komendanta KPP w Pułtusku, że hodowców bydła oszukał mieszkaniec powiatu zamojskiego, notowany za podobne czyny dokonywane w całym kraju.

TC nr 44 z 28 października 2008 r.

autor: IZABELA KOBA

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz