Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 25 maja 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Ciechanów: Drożej za dostawy ciepła

31.10.2008 08:11:00

W tym sezonie grzewczym ciechanowscy odbiorcą zapłacą drożej za dostarczane im ciepło. Z początkiem bieżącego miesiąca zaczyna bowiem obowiązywać nowa taryfa Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Jak twierdzi prezes tej firmy, odbiorcy zapłacą więcej średnio o około 9,2%.

Nową taryfę, zanim weszła w życie, zatwierdził prezes Urzędu Regulacji Energetyki.
Prezes przypomina, że przez ostatnich kilka lat nie było w Ciechanowie podwyżki opłat za centralne ogrzewanie. Tłumaczy, że w tym czasie dużo się zmieniło na rynku towarów i usług. W bieżącym roku, w porównaniu z rokiem poprzednim, mieliśmy do czynienia ze skokową podwyżką. Miał węglowy, będący głównym źródłem opału dla przedsiębiorstwa. Podrożał o ok. 19-20 procent (w zależności od tego, kto go dostarcza). Mniej więcej o tyle samo podskoczyła cena energii elektrycznej dla firm. Jak wylicza nasz rozmówca, w tym roku drożała ona już trzykrotnie. Około 10 procent wyniosła podwyżka dla pracowników zatrudnianych przez PEC. Drożej praktycznie co roku firma płaci także za różnego rodzaju usługi zewnętrzne.
Nowa taryfa ma obowiązywać do czerwca 2010 roku. – Może ona ulec zmianie tylko w uzasadnionych przypadkach, np. z powodu istotnych podwyżek na rynku surowcowym. 
Prezes zapewnia, że wielkość zużytego ciepła nie będzie miała wpływu na wysokość taryfy dla poszczególnych odbiorców.Wiecej w numerze 45 TC z 4 listopada 2008 r.
autor: ROMAN NADAJ

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz