Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 04 sierpnia 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
 • K...y pod zamkiem

  01.07.2019 10:47:00

  W ostatnią sobotę czerwca na zamkowych błoniach w Ciechanowie odbyła się impreza pn. „Dni Ciechanowa”, zorganizowana przez Urząd Miasta, która ściągnęła tłumy mieszkańców i przyjezdnych w w różnym wieku. Dominowała młodzież, ale nie brakowało też rodzin z dziećmi.

  Czytaj dalej

 • Kontekst. Chmara komarów

  23.06.2019 21:00:00

  Najpierw była wielka susza, potem obfite opady (w niektórych województwach odnotowano podtopienia), a później gorące, wilgotne, burzowe dni... i nastąpił atak komarów.

  Czytaj dalej

 • Dobrać się do bobra

  12.06.2019 09:40:00

  Wiadomość,że będziemy polować na bobry i żubry,a Polacy mają jeść z nich mięso, w ubiegłym tygodniu zatrzęsła żeremiami od Bałtyku po Tatry i ostojami w Puszczy Białowieszczańskiej.

  Czytaj dalej

 • Wolne krowy zabije się po wyborach

  29.05.2019 08:30:00

  To, co w Indiach jest od wieków normalne, u nas na razie wydaje się nie do zaakceptowania. Krowy na wolności!? Chodzące swobodnie po drogach i bezdrożach, skubiące trawę i polegujące gdzie popadnie, a do tego robiące kupy?

  Czytaj dalej

 • Ło, ho, ho, ho, czyli disco polo w Pułtusku

  08.05.2019 10:00:00

  W minioną sobotę w Domu Polonii w Pułtusku ostatecznie pogrzebano ideę festiwalu im. Krzysztofa Klenczona, który z takim trudem organizowany był tu przez ostatnich kilka lat (lider Czerwonych Gitar i Trzech Koron urodził się tu w 1941 r.). Ale muzyka nie znosi ciszy. Nie będzie polskiego bigbitu, w zamian miasto nad Narwią pretenduje do stolicy disco polo.

  Czytaj dalej

 • Zarabiasz na cudzej twórczości, podziel się zyskiem

  05.04.2019 10:00:00

  O co chodzi w tzw. dyrektywie o prawach autorskich na jednolitym rynku cyfrowym, o której tak głośno od Brukseli do Warszawy. A nawet Gdańska, bo właśnie tam (na konwencji wyborczej PiS) na ten temat wypowiedział się sam prezes Kaczyński. Wypowiedział i... trafił kulą w płot. Ale wielki interpretator słów prezesa, Mateusz Morawiecki, próbował uzasadniać, że strzał był celny i sam dołożył z kapiszona.

  Czytaj dalej

 • Kontekst. Rutki, 32 km do wiosny

  19.03.2019 11:00:00

  Naplotkowała sosna, że już się zbliża wiosna. Kret skrzywił się ponuro: - Przyjedzie pewno furą… Nie zobaczysz, nie uwierzysz. Spotkać taką wiosenkę, o jakiej pisał mistrz Jan, w (drogiej) furze i zapewne (modnej) skórze - kto by nie chciał? A jeszcze trochę z nią poobcować?

  Czytaj dalej

 • Kontekst. O jedno zdjęcie za daleko

  10.03.2019 11:00:00

  Fotografowanie i nagrywanie filmików bywa bardzo niebezpiecznym zajęciem. Jako turyści zaglądamy w każdy kąt świata, a tam... siedem cudów. No i jak tego nie uwiecznić, jak nie wysłać znajomym, nie umieścić na fejsie. Ze swoją twarzą na pierwszym planie i odpowiednio dowcipnym komentarzem.

  Czytaj dalej