Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 19 września 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
 • Kontekst. Prezydent pyta Polaków...

  27.06.2018 18:00:00

  ...Polacy pytają prezydenta. Za sprawą prezydenta Andrzeja Dudy przysłowie „kto pyta, nie błądzi” ma szansę zyskać nowe znaczenie. Do tej pory wydawało mi się, że odnosi się ono do ludzi, którzy nie są czegoś pewni i zachęca do odwagi – pytajcie, bo to się opłaci.

  Czytaj dalej

 • Kontekst. Wściekłe media

  22.06.2018 23:00:00

  Niezwykle lekko przychodzi premierowi Mateuszowi Morawieckiemu wygłaszanie zdecydowanych opinii, które nijak mają się do rzeczywistości. Ostatnio podczas swojej wędrówki po kraju zajął się mediami i zarzucił im… opozycyjność. To zdaniem premiera największa wada środków masowego przekazu w Polsce. Powinny być prorządowe.

  Czytaj dalej

 • Kciuki za Glika

  11.06.2018 20:00:00

  Najpierw była efektowna przewrotka naszego reprezentacyjnego obrońcy, a potem mała wywrotka całej reprezentacji piłkarskiej Polski. Pierwsza zdarzyła się na zakończenie zgrupowania w Arłamowie, kiedy podczas treningowej gry w siatkonogę Kamil Glik chciał popisać się wybiciem piłki,a skończył wybiciem barku. Początkowo diagnozy lekarskie były druzgocące zarówno dla zawodnika i trenera, jak i całej naszej narodowej kadry piłkarskiej – operacja i co najmniej 6 tygodni przerwy.

  Czytaj dalej

 • Kontekst. Pomnik (dla) policji

  01.06.2018 16:00:00

  Policja nie ma lekkiego życia. Pokusa aktualnie rządzących polityków używania jej do celów niekoniecznie zgodnych z ustawą o policji (a także powagą i zdrowym rozsądkiem) jest wielka.

  Czytaj dalej

 • Kontekst. Narodowe (w)zburzenie

  09.05.2018 21:00:00

  Trwają dyskusje i przymiarki, jak uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Przy czym nie chodzi tylko o zbudowanie jakichś obiektów, które miałyby tę rocznicę uświetnić, np. 100 Kolumn Niepodległości (zamienione ostatnio na100 ławek), czy też Łuku Triumfalnego usytuowanego w nurcie Wisły. Równocześnie spora grupa polityków patriotów uważa, że jest to doskonała okazja, by coś znaczącego w kraju wysadzić w powietrze.

  Czytaj dalej

 • Gdzie by tu nie pojechać, czego by tu nie zrobić?

  02.05.2018 19:00:00

  Aktualnie znajdujemy się w czasoprzestrzeni zwanej długim weekendem majowym. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, wypada on wyjątkowo korzystnie - wystarczy wziąć dwa dni urlopu, by mieć 9 dni wolnego! W miarę zbliżania się tych dni jesteśmy zachęcani, żeby nie powiedzieć zmuszani, do wyjazdu. Ta presja udziela się nam do tego stopnia, że spotkania ze znajomymi rozpoczynają się od pytania: gdzie wyjeżdżasz na majówkę?

  Czytaj dalej

 • Jak wykupić rocznicę?

  24.04.2018 22:15:00

  Pamiętacie państwo, jak w ub. roku 1 września o świcie na Westerplatte doszło do starcia między ludźmi ministra obrony narodowej Macierewicza i harcerzami prezydenta Gdańska Adamowicza? (pisałem o tym w tym miejscu). Przypomnę krótko.

  Czytaj dalej

 • Kontekst. O jeden port za daleko

  17.04.2018 09:00:00

  Dzięki Modlinowi dla naszej, północnej części Mazowsza szerzej uchyliło się okno na świat. Z lotniska chętnie korzystają również mieszkańcy przyległych krain: Podlasia oraz Warmii i Mazur. Z Białegostoku i Olsztyna to zaledwie 2 godziny jazdy samochodem. Szybko i wygodnie (droga nr 7 robi się coraz szersza i szybsza). Parkingi nie za drogie i niezbyt oddalone od lotniska.

  Czytaj dalej