Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 03 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
 • Tymczasowy zakaz wejścia do lasu

  04.04.2020 14:30:00

  Od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu. Zamknięte pozostają też parki narodowe.

  Czytaj dalej

 • Strażacy niosą pomoc

  03.04.2020 10:00:00

  Zrobią zakupy, kupią potrzebne leki, załatwią ważne sprawy, które nie wymagają osobistego stawiennictwa – strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grabówcu w gminie Pułtusk pomogą osobom słabszym, starszym i potrzebującym, by w związku z obowiązującym w Polsce stanem epidemii nie wychodziły z domów. Niosą pomoc nie tylko w swojej miejscowości, ale w całej gminie Pułtusk.

  Czytaj dalej

 • Nowe obostrzenia w związku z koronawirusem

  31.03.2020 13:20:00

  Podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski przedstawili nowe ograniczenia. Dotyczą one m. in. odstępu między osobami w przestrzeni publicznej i zamknięcia hoteli.

  Czytaj dalej

 • RODO w praktyce

  27.03.2020 11:00:00

  Niezgodne ze zdrowym rozsądkiem stosowanie sławetnej unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) nie tylko utrudnia pracę dziennikarzom, ale niekiedy ośmiesza samą ideę RODO i osoby, które powołując się na przepisy o ochronie danych osobowych odmawiają udzielenia pewnych informacji.

  Czytaj dalej

 • Tylko jeden ciechanowianin złamał zasady kwarantanny

  25.03.2020 11:00:00

  Jednym z zadań policji w czasach obecnej epidemii jest sprawdzenie, czy osoby objęte kwarantanną domową znajdują się pod wskazanym adresem. Każdego dnia policjanci otrzymują informacje dotyczące takich osób i przynajmniej raz na dobę sprawdzają, czy osoby te znajdują się w miejscu kwarantanny i czy nie potrzebują pomocy.

  Czytaj dalej

 • Działdowo. Były obóz nie ma wartości historycznej?


  25.03.2020 09:00:00

  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie przyznało środków na ratowanie obiektu koszar, w którym mieścił się niemiecki obóz zagłady. Mimo że pula programu wynosiła aż 104 mln zł, to ministerstwo uznało, że na terenie kraju są ważniejsze zabytki. Władze Działdowa są zbulwersowane i odwołują się od decyzji. Proszą również o pomoc parlamentarzystów oraz członków partii rządzącej.

  Czytaj dalej

 • Pułtuszczanka – pierwszą kobietą komendantem-rektorem WSPol

  23.03.2020 15:45:00

  Inspektor dr hab. Iwona Klonowska została powołana 5 marca na stanowisko komendanta-rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Jej wprowadzenie na stanowisko szefa policyjnej uczelni odbyło się dzień później.

  Czytaj dalej

 • W Saloniku. Mały jubileusz we włoskim klimacie

  23.03.2020 14:30:00

  - Temat spotkania może nie jest zbyt fortunny w świetle tego, co się dzieje, ale został ustalony już rok temu. Wyruszamy w podróż do Włoch, do Wenecji – rozpoczęła spotkanie 11 marca w „Saloniku” w Ciechanowie prowadząca „Salonik” Bogusława Mikołajczak.

  Czytaj dalej