Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 08 sierpnia 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
 • ZZW krytykuje pomysł podziału Mazowsza

  przedwczoraj 08:30:00

  Zarząd Związku Województw RP podjął stanowisko w sprawie pomysłu podziału Mazowsza. Wskazuje w nim jednoznacznie na szkodliwość i nieracjonalność wprowadzenia takiego rozwiązania. To już kolejny głos w tej sprawie.

  Czytaj dalej

 • Pieniądze na laptopy dla dzieci z rodzin zastępczych: wojewoda wspiera powiaty

  04.08.2020 10:00:00

  W czwartek, 30 lipca, w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie, wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł podpisał umowy z przedstawicielami 21 powiatów, które otrzymają pieniądze w ramach programu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”.

  Czytaj dalej

 • Diety radnych w gminach powiatu ciechanowskiego

  30.07.2020 09:40:00

  Radni nie pracują społecznie. Za swą pracę otrzymują wynagrodzenie w postaci nieopodatkowanych diet. Po raz ostatni o wysokości diet radnych gminnych w powiecie ciechanowskim pisaliśmy na łamach „TC” w styczniu 2019 r. Od tamtego czasu wysokość diet zmieniła się w trzech gminach: Gołymin, Opinogóra i Sońsk.

  Czytaj dalej

 • Pieniądze na policzenie starych pieców

  28.07.2020 16:00:00

  Samorząd województwa mazowieckiego przyznał samorządom gminnym – już po raz drugi - dotacje na zadania poprawiające jakość powietrza. Łącznie przeznaczył na ten cel prawie 26 mln zł. 2,7 mln zł z tej puli trafi do gmin subregionu ciechanowskiego.

  Czytaj dalej

 • Podział województwa mazowieckiego?

  24.07.2020 10:30:00

  „Dziennik Gazeta Prawna” poinformował, że PiS planuje dokonać podziału administracyjnego Mazowsza. Temu projektowi stanowczo sprzeciwia się marszałek województwa. – Podział Mazowsza na dwa województwa jest absurdalny, prawnie niedopuszczalny i destrukcyjny. To cyniczna próba odebrania władzy w regionie, w którym PiS-owi nie udało się wygrać wyborów samorządowych – komentuje marszałek Adam Struzik.

  Czytaj dalej

 • Dziesięć nowych miast, w tym Sochocin

  20.07.2020 16:00:00

  Od przyszłego roku Polska może zyskać dziesięć nowych miast. Resort spraw wewnętrznych i administracji opublikował projekt rozporządzenia, które ma nadać prawa miejskie dziesięciu miejscowościom. Na tej liście jest Sochocin.

  Czytaj dalej

 • Czerwone serce robi furorę

  17.07.2020 12:30:00

  Kolejne samorządy montują charakterystyczny – bo w kształcie czerwonego serca – pojemnik na plastikowe nakrętki. To sposób na zbieranie nakrętek, które przekazywane są osobom znajdującym się w potrzebie.

  Czytaj dalej

 • Rozmowa ze starostą Elżbietą Wiśniewską


  17.07.2020 12:15:00

  W ramach cyklu wywiadów z okazji 30-lecia samorządności w najbliższym wydaniu TC opublikujemy wywiad ze starostą płońskim Elżbietą Wiśniewską. Oto jego zapowiedz.

  Czytaj dalej

Archiwum

Ostatnie FotoreportażeRSS

 • MKS Ciechanów rozbił strzegowian

  Po prawie dziewięciu miesiącach przerwy, na stadionie przy 3 Maja w Ciechanowie ponownie rozegrano ligowy mecz o punkty. Zobacz galerie...

 • Liderzy już strzelają

  W ub. weekend zainaugurowały rozgrywki piłkarskie piłkarskim na północnym Mazowszu. Pierwsza kolejka ligi okręgowej wskazała czołówkę trzech zespołów, które urządziły swoim rywalom ostre strzelanie. Zobacz galerie...

 • Nagrody Zarządu Powiatu Ciechanowskiego dla twórców i animatorów kultury

  Fot. K. Kowalski Zobacz galerie...