Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 09 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
 • Świąteczne specjały „karolinek”

  24.12.2017 16:38:41

  W okresie przedświątecznym w każdym domu czuć zapach wypiekanych ciast i przygotowywanych potraw. Wszystkim szczególnie smakują dania wigilijne ze względu na to, że nie spożywa się ich na co dzień. Polska kuchnia znana jest z wielu specjałów, a w tym okresie lubimy szczególnie wracać do tradycyjnych dań.

  Czytaj dalej

 • Czerwonokrzyska gwiazdka. Dla szkół i wolontariuszy

  24.12.2017 14:33:21

  Dwustu przedstawicielom klas gimnazjalnych w szkołach podstawowych i szkół ponadgimnazjalnych z powiatu pułtuskiego oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. T. Kościuszki w Pułtusku w ramach akcji „Czerwonokrzyska gwiazdka” rozdano paczki ze słodyczami przygotowane przez Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża. Słodkie upominki trafiły także do rąk dzieci wolontariuszy.

  Czytaj dalej

 • Pułtusk: W murach uczelni opłatek i kolędy

  24.12.2017 12:36:54

  W ostatnią niedzielę, 17 grudnia, w murach Akademii Humanistycznej im. A. Gieysztora w Pułtusku rozbrzmiały kolędy. Kolędy i pastorałki rozbrzmiały w tym samym miejscu już tydzień wcześniej podczas spotkania opłatkowego, na które mieszkańców Pułtuska i powiatu zaprosiły samorządy.

  Czytaj dalej

 • Ciechanów: Trzydniowy jarmark zakończony wigilią

  24.12.2017 10:29:44

  Już po raz kolejny na placu Jana Pawła II odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Trwał od piątku do niedzieli. Ostatniego dnia w tym samym miejscu zorganizowana została wigilia dla mieszkańców.

  Czytaj dalej

 • Czas dobrych życzeń

  23.12.2017 14:38:21

  - Jest nas tu dzisiaj wyjątkowo dużo. Rodzina artystyczna się powiększa. Rozwijajcie swoje talenty, a my postaramy się wam pomóc, żebyście mogli je ujawnić - mówił prezes Związku Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej Wiesław Kiwit, witając uczestników wigilijnego spotkania w Mławie.

  Czytaj dalej

 • Ciechanów: Orszak Trzech Króli po raz pierwszy

  06.01.2017 18:05:49

  Po raz pierwszy, z inicjatywy prezydenta i miejscowych parafii, zorganizowano w Ciechanowie Orszak Trzech Króli, połączony z okolicznościową mszą w kościele farnym.

  Czytaj dalej

 • Ulicami Nasielska przeszedł królewski orszak

  06.01.2017 16:38:51

  Uliczny korowód z trzema królami na czele wyruszył w tym roku ze skweru im. Jana Pawła II ul. Kościelną przez rynek pod kościół św. Wojciecha.

  Czytaj dalej

 • Królewski orszak przeszedł ulicami Pułtuska

  06.01.2017 14:32:17

  Mieszkańcy Pułtuska, podążając ulicami miasta w Orszaku Trzech Króli, złożyli pokłon nowonarodzonemu Dzieciątku. 6 stycznia królowie Kacper, Melchior i Baltazar wraz z towarzyszącymi im orszakami przybyli do Pułtuska symbolicznego Betlejem, by ofiarować Jezusowi dary: złoto, kadzidło i mirrę.

  Czytaj dalej