Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 23 października 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Ostatnie FotoreportażeRSS

Najświeższe artykułyRSS

 • Trybunał orzekł w sprawie tzw. aborcji eugenicznej

  wczoraj 20:00:00

  Trybunał Konstytucyjny wydał dziś wyrok w sprawie zgodności z Konstytucją RP niektórych zapisów ustawy o planowaniu rodziny, ochrony płodu ludzkiego i warunków dopuszczalności przerywania ciąży. Czytaj dalej»

 • Żuromin: Oddział wewnętrzny wygaszony

  wczoraj 16:40:00

  W związku z wykryciem koronawirusa u lekarza żuromińskiego szpitala zdecydowano się na wygaszenie oddziału wewnętrznego do odwołania. To oznacza, że osoby ze skierowaniem muszą się udać do innej lecznicy. Czytaj dalej»

 • W gminie Lutocin nauczanie zdalne

  wczoraj 13:38:00

  fot. pixabay.com W samorządzie tym funkcjonują aktualnie trzy placówki oświatowe. We wszystkich pracują osoby, u których wykryto koronawirusa. Do piątku zajęcia w tych szkołach będą odbywać się online. Czytaj dalej»

 • Zwłoki w rowie

  wczoraj 13:00:00

  Dziś rano w miejscowości Strachowo w rowie melioracyjnym na polu, jeden z okolicznych mieszkańców znalazł ludzkie zwłoki. Na miejscu pracowała grupa operacyjno- dochodzeniowa pod nadzorem prokuratora. Czytaj dalej»

 • Praca sprawia im radość

  wczoraj 12:30:00

  fot. Spółdzielnia Socjalna Czy zastanawialiście się kiedyś, kto dba o żuromińskie rabaty, przycina trawniki i żywopłoty? W mieście, ale nie tylko, działa prężnie spółdzielnia, która zatrudnia osoby (z różnych powodów) wykluczone społecznie. Czytaj dalej»

 • Sąd swoje, kierowca swoje

  wczoraj 11:40:00

  W środę, 21 października, ok. godz. 19.00 dyżurny ciechanowskiej komendy policji otrzymał informację ze Straży Miejskiej, że na ul. Gwardii Ludowej mężczyzna kierujący volkswagenem polo zachowuje się jakby był pijany.  Czytaj dalej»

 • W pustostanie znaleziono zwłoki mężczyzny

  wczoraj 11:00:00

  W budynku wchodzącym niegdyś w zasób stacji PKS w Żurominie mieszkańcy miasta odnaleźli ciało swojego kolegi. Zlecono sekcję zwłok. Czytaj dalej»

 • PUZ im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie: inauguracja w cieniu koronawirusa

  wczoraj 10:00:00

  W środę, 21 października, w Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie odbyła się inauguracja roku akademickiego 2020/2021. Z powodu pandemii koronawirusa miała ona bardzo kameralny charakter – wzięło w niej udział zaledwie ok. 20 – 30 zaproszonych osób. Ale każdy, kto chciał, mógł inaugurację zobaczyć, ponieważ była ona transmitowana on-line w Internecie.  Czytaj dalej»

 • Co stało się ze Stefanem K. z Ciechanowa?

  przedwczoraj 16:00:00

  fot. KPP Ciechanów Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie poszukuje zaginionego 63-letniego Stefana K. Mężczyzna ostatni raz kontaktował się z rodziną we wtorek, 20 października o godz 7.15. Od tamtej pory nie ma z nim kontaktu. Czytaj dalej»

 • Nowy konkurs NCBR. Centra wiedzy o dostępności przy polskich uczelniach

  przedwczoraj 14:05:00

  Do 20 października br. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) przyjmuje wnioski w nowym konkursie adresowanym do publicznych i niepublicznych szkół wyższych. Aż 30 mln zł z Funduszy Europejskich, z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, trafi do placówek, które zaproponują utworzenie i prowadzenie centrum wiedzy o dostępności, zajmującego się projektowaniem uniwersalnym. Czytaj dalej»

 • Powszechny spis rolny

  przedwczoraj 14:00:00

  fot. mp. Rozwiąż krzyżówkę statystyczną i zgarnij nagrody! Czytaj dalej»

 • Ile dla Wkry?

  przedwczoraj 12:30:00

  Radni miejscy w Żurominie podjęli niejednogłośnie decyzję o zmniejszeniu środków na granty dla organizacji pozarządowych. Rozmowa potoczyła się także w kierunku kwoty przyznanej Miejskiemu Klubowi Sportowemu Wkra Żuromin. Czytaj dalej»

 • Dwóch na jednego

  przedwczoraj 10:20:00

  Dwóch mieszkańców powiatu żuromińskiego wtargnęło do domu mieszkańca Bieżunia. Mężczyźni pobili gospodarza, jednak ani on, ani sprawcy nie podali motywu swoich działań. Czytaj dalej»

 • Śmiertelny wypadek w Dłużniewie

  przedwczoraj 10:00:00

  Dziś około godz. 9.30 w Dłużniewie, na drodze krajowej nr 7, doszło do śmiertelnego wypadku w którym zginęła 21-letnia mieszkanka powiatu mławskiego.  Czytaj dalej»

 • Kontekst. Maskoterzy i bezmaskowcy

  przedwczoraj 09:30:00

  Podczas gdy w kraju szerzy się pandemia, równie szybko rośnie grono osób nie wierzących w zarazę. Trzeba walczyć na dwóch frontach: organizować opiekę zdrowotną (co udaje się tak sobie), ale również przekonywać, że COVID-19 to nie „ściema”.  Czytaj dalej»

 • Koronawirus w urzędzie gminy

  20.10.2020 16:00:00

  Urząd Gminy w Załuskach poinformował właśnie, że jeden z jego pracowników ma pozytywny test na obecność koronawirusa. Z tego powodu do odwołania zawieszono bezpośrednią obsługę interesantów, z jednym wyjątkiem.  Czytaj dalej»

 • Hakerzy atakują metodą "na policjanta"

  20.10.2020 15:30:00

  fot. KWP Radom Jak poinformowało Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji, internetowi oszuści wysyłają maile do różnych osób. Po kliknięciu w link blokują komputer i żądają opłaty za jego odblokowanie. Czytaj dalej»

 • Nagrody dla najlepszych studentek

  20.10.2020 15:00:00

  fot. Urząd Miasta w Ciechanowie Dziś w ratuszu prezydent Krzysztof Kosiński wręczył nagrody dla najlepszych studentów Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego.  Czytaj dalej»

 • Pożar domu w Żurominie

  20.10.2020 14:15:00

  fot. Nadesłane przez czytelnika Trwa akcja gaśnicza straży w Żurominie. Płonie dom jednorodzinny przy ul. Mazowieckiej. Czytaj dalej»

 • Zderzenie audi z oplem

  20.10.2020 13:00:00

  fot. KPP w Żurominie 39-letni mieszkaniec powiatu żuromińskiego, jadący autem osobowym audi drogą wojewódzką nr 541, na wysokości miejscowości Łazy postanowił wyprzedzić dwa inne pojazdy, w tym jeden ciężarowy.  Czytaj dalej»

 • Złodzieje ukradli jej z konta 1.400 zł

  20.10.2020 10:00:00

  fot. KPP w Żurominie Mieszkanka powiatu żuromińskiego otrzymała smsa z treścią informującą ją, że jej paczka przekroczyła masę i musi dopłacić 1 zł 13 gr. Dopłata okazała się jednak zdecydowanie bardziej kosztowna. Czytaj dalej»

 • Rewitalizacja parku przy szkole

  20.10.2020 08:30:00

  Jerzy Rzymowski, starosta powiatu żuromińskiego, poinformował, że pojawiła się możliwość uzyskania dofinansowania na modernizację podworskiego parku przy Zespole Szkół im. Batalionów Chłopskich w Zielonej. Czytaj dalej»

 • BUDŻET OBYWATELSKI MAZOWSZA – WKRÓTCE GŁOSOWANIE

  19.10.2020 17:00:00

  fot. Dariusz Ossowski Już 26 października rozpocznie się głosowanie na najciekawsze projekty mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Sprawdź, jakie inwestycje mogą zostać zrealizowane w Twojej okolicy i zagłosuj. Czytaj dalej»

 • Pułtusk solidarny w walce o życie Zosi

  19.10.2020 17:00:00

  fot. BH Blisko 10 tys. zł podczas kiermaszu i 15 tys. od instytucji publicznych z Pułtuska – kolejna kwota zasiliła konto małej Zosi Pawłowskiej, chorej na siatkówczaka. Wiele osób wspiera dziewczynkę i jej rodziców, zdobywając fundusze, które pomogą w walce z nowotworem. 4 października na pułtuskim rynku dla Zosi odbył się kiermasz charytatywny z muzyką na żywo. Czytaj dalej»

 • Protestują przeciw wycince drzew

  19.10.2020 16:50:00

  fot. IK Pułtuszczanie sprzeciwiają się wycince drzew rosnących przy ul. Stare Miasto. Podpisy pod petycją do konserwatora zabytków złożyło ponad pół tysiąca osób. Sprawą zainteresowało się kilkunastu radnych miejskich, którzy złożyli oświadczenie w tej sprawie, i kilkoro radnych powiatu, na wniosek których została zwołana sesja.  Czytaj dalej»

Więcej wiadomości...

Reklama

 

Ogłoszenia drobne do TC

Dodatek do TC
30 lat samorządu


 

Czytelnia

 

Tygodnik Studencki

 

40-lecie TC

Jubileusz TC

Relacja z uroczystości

Fotorelacja

Drogi Użytkowniku! Polityka dotycząca cookies i podobnych technologii

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza akceptację zastosowania tych narzędzi przez stronę tc.ciechanow.pl)

Czytaj więcej

Nasze Tygodniki

 

Dyżur dziennikarza

 

Klaudia Kujawa

tel. 672 34 02

e-mail: klaudiakujawa92@vp.pl

Zadzwoń! Napisz!

Felietony

 

Dodatek "I ja żyłem w Arkadii..."

 

Smog w Ciechanowie

Prenumerata

Mazowiecka książka roku


 

Wykrzyknik TC

Newsletter

Dzięki naszemu newsletterowi będziesz otrzymywał najnowsze informacje z naszej strony.

Zapisz się do newslettera

Biuletyn informacji publicznej


                                             Biuletyn Informacji Publicznej

Należymy do

 

Prenumerata

Zamów prenumeratę ,,TC” przez redakcję

Proponujemy Państwu nową formę prenumeraty. Teraz, w każdej chwili, można zamówić prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego w formie drukowanej bądź elektronicznej (e-wydania).
Zamawiając TC przez naszą redakcję otrzymają Państwo gazetę w każdy wtorek rano, bez żadnych opóźnień.
napisz do nas:

promocja@tc.ciechanow.com

lub zadzwoń pod numer
23 672-34-02
od poniedziałku do piątku w godz. 9-16