Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 22 września 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
 • Uderzyli w dzika i łosia

  wczoraj 11:15:00

  Płońscy policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach lasów, łąk i pól, gdzie na drogę mogą wychodzić dzikie zwierzęta. Przy zbyt dużej prędkości prowadzący auto może nie zdążyć zareagować, by ominąć przeszkodę. W ostatni weekend na drogach powiatu płońskiego doszło do dwóch poważnie wyglądających zdarzeń ze zwierzyną.

  Czytaj dalej

 • Pijani kierowcy

  wczoraj 11:00:00

  W niedzielę rano, w przeciągu niespełna godziny w ręce policjantów z płońskiej drogówki wpadło dwóch nietrzeźwych kierowców. Obu policjanci zatrzymali w Dalanówku (gm. Płońsk).

  Czytaj dalej

 • Utonął bo przecenił swoje możliwości

  17.09.2020 08:05:00

  32-latek z gminy Sochocin utonął w zalewie w Nowym Mieście, bo przecenił swoje możliwości. Mężczyzna przyjechał nad zalew razem z trójką znajomych. W pewnym momencie zdecydował, że się wykąpie. Postanowił w obie strony samotnie przepłynąć ten zbiornik. Nie dał jednak rady.

  Czytaj dalej

 • Od razu stracił prawo jazdy

  17.09.2020 08:00:00

  Policjanci z płońskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy piratowi drogowemu, który pędząc drogą krajową nr 50 popełnił szereg wykroczeń. Było ich aż tyle, że od razu uzbierał 30 punktów karnych i stracił prawo jazdy.

  Czytaj dalej

 • Kontekst. Godzina z ballad(yn)ą

  11.09.2020 09:45:00

  Nie zdążyły do mnie dotrzeć na czas zaproszenia na wielkie czytanie narodowe, ani z kancelarii prezydenta, ani z sekretariatu zaprzyjaźnionej biblioteki powiatowej (w poprzednich latach „zdanżały”) więc sam postanowiłem w ub.sobotę zmierzyć się z „Balladyną”, dziełem naszego wielkiego poety romantycznego Juliusza Słowackiego.

  Czytaj dalej

 • Przejścia dla pieszych: inicjatywa policji

  07.09.2020 18:00:00

  Dziś uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ciechanowie zainaugurowali kampanię „Kierowco!!! Nie polujemy na zebrach!!! Od rana w rejonie przejść dla pieszych uczniowie wraz z policjantami zwracali uwagę kierowcom aby szczególnie w tym miejscu zachować ostrożność.

  Czytaj dalej

 • Pomoc dla samorządów

  07.09.2020 08:00:00

  Na początku września wojewoda mazowiecki przekazał środki z Funduszu Inwestycji Lokalnych do mazowieckich samorządów. W sumie 351 jednostek otrzyma kwotę ponad 657 mln zł, z czego do regionu ciechanowskiego trafi ponad 36 mln zł. Pieniądze są przyznawane gminom i powiatom w formie przelewów, na ich wniosek – bez zbędnej biurokracji.

  Czytaj dalej

 • Drony z obowiązkiem rejestracji

  06.09.2020 15:00:00

  31 grudnia mają wejść w życie unijne przepisy i procedury dotyczące eksploatacji bezzałogowych statków powietrznych (BSP). Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego postanowiła ujednolicić przepisy i procedury dla dronów we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej.

  Czytaj dalej